Від початку нинішнього року на розгляд херсонських фахівців надійшло 5107 проектів землеустрою, розроблених в інших областях України. Вже здійснено розгляд 5045 проектів (99%), з яких 3334 отримали позитивний висновок і були погоджені експертами (66%). Не отримали погодження через суттєві зауваження 1711 проектів землеустрою (34%). Ще 62 проекти перебувають в роботі.

На погодження до інших областей структурні підрозділи Головного управління Держгеокадастру у районах та містах Херсонської області направили 5204 проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, в тому числі – 4865 проектів (93%) надійшло від землевпорядних організацій в онлайн-режимі через електронний портал e.land.gov.ua. Вже опрацьовано 5083 проектів (98%), ще 121 документація залишається на розгляді у експертів.

Довідково. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року №580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» розгляд та погодження або відмова в погодженні проектів землеустрою здійснюється працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу.