За перше півріччя 2019 року Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області організувало проведення земельних торгів з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності щодо 67 лотів загальною площею 2 636,6 га.

Найбільша кількість ділянок реалізована у Генічеському (8 ділянок на площі 113,27 га), Чаплинському (7 ділянок на площі 520,65 га), та Новотроїцькому (6 ділянок на площі 162,01 га) районах.

Кількість учасників торгів варіювалась від 2 до 8. Рекордний розмір річної орендної плати за результатами торгів встановлено у Голопристанському районі – змагання трьох учасників за лот з цільовим призначенням «сінокосіння та випасання худоби» завершилось на позначці у 144,95% від НГО.

Всі кошти, отримані від оренди землі, надходять до місцевих бюджетів, тож результати онлайн-торгів безпосередньо впливають на добробут місцевих громад. За результатами проведених за перше півріччя електронних земельних торгів розмір річної орендної плати зріс у середньому на дві третини (середнє зростання 5,6% від НГО за стартової ціни у 8% від НГО), а місцеві бюджети отримають 3 356 246, грн., що на 1 387 298,49 грн. більше від стартової ціни.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».