На розгляд херсонських експертів у 2018 році за принципом екстериторіальності надійшло 7334 проекти землеустрою з різних областей України. Фахівці здійснили розгляд 7267 документацій, з яких 4769 отримали позитивний висновок і були погоджені експертами. Не отримали погодження 2498 проектів землеустрою. Розгляд решти 67 проектів триває.

Структурні підрозділи Головного управління Держгеокадастру у районах та містах Херсонської області упродовж року направили на погодження до інших областей 7205 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Вже опрацьовано 7115 проектів, ще 90 примірників землевпорядної документації залишається на розгляді.

Довідково

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» затверджено тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Розгляд та погодження або відмова у погодженні проектів землеустрою здійснюється працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які обрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру.