У березні на земельних торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, були продані права оренди на 23 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею понад 650,5 га.

Найбільше – 19 земельних ділянок (понад 475 га), були передані в оренду з торгів у Нижньосірогозькому районі. Саме тут зафіксована й найвища орендна ставка – 30,68% від нормативної грошової оцінки землі. За користування масивом площею 68,8 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Нижньосірогозької селищної ради аграрій щороку сплачуватиме більш ніж 120 тис. гривень – майже у 4 рази більше за стартовий розмір.

Права оренди на решту земельних ділянок придбали сільгоспвиробники у Бериславському (2), Високопільському (1) та Каховському (1) районах.

Лише за перший рік користування землею переможці торгів сплатили на рахунки місцевих рад майже 1,5 млн. гривень. Стільки ж надходитиме до місцевих бюджетів щороку упродовж всього терміну дії договорів оренди.

В цілому від початку року сільгоспвиробники придбали на Херсонщині права оренди на 54 земельні ділянки загальною площею близько 1,5 тис. га на суму майже 2 млн. грн.

Довідково. Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти з зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».