За підрахунками фахівців Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, від початку року у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва бюджети усіх рівнів отримали понад 87,5 тис. грн. До обласного бюджету надійшло близько 21,9 тис. грн., а на рахунки місцевих рад – понад 65,6 тис. грн.

З урахуванням платежів минулих періодів на початок серпня на рахунках відповідних рад акумульовано більш ніж 1,8 млн. грн., з яких на рахунках сільських, селищних, міських  бюджетів – 1,56 млн. грн., районних – майже 115 тис. грн., в обласному  бюджеті – 161,45 тис. грн.

У липні із зазначених коштів були використані 6,3 тис. грн. на проведення інвентаризації земельної ділянки під спортивним майданчиком на території Архангельської селищної ради Високопільського району, а також більш ніж 19,5 тис. грн. – на виготовлення агрохімічного паспорта земельної ділянки після проведення рекультивації.

Всього у нинішньому році за рахунок коштів, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, були здійснені роботи на суму понад 42,7 тис. грн.

Довідка. Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.