Упродовж першого півріччя нинішнього року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області надали громадянам 215 476 адміністративних послуг, 202 090 із яких – безоплатні.

Переважна більшість наданих безоплатних послуг стосувалася видачі витягів із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Фахівці землевпорядної служби підготували та видали замовникам 144 678 таких документів. Крім того, за заявами громадян було здійснено державну реєстрацію 14 671 земельних ділянок, надано 14 428 витягів з ДЗК на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки, 10 079 довідок з державної статистичної звітності, 3 099 висновків про погодження документації із землеустрою, 1 873 викопіювання з кадастрової карти тощо.

За отримані платні адміністративні послуги громадяни перерахували до бюджетів близько 1,3 млн. гривень. Основну частину цих коштів – понад 1,2 млн., вони сплатили за 12 660 наданих кадастровими реєстраторами області витяги із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Довідково. Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитися з адресами ЦНАПів на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.