Упродовж першого півріччя нинішнього року на Херсонщині з торгів були реалізовані права оренди на 107 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа земель, переданих в оренду аграріям, склала понад 2,5 тис. га у 14 районах області.

Найбільшим попитом користувалися землі у Нижньосірогозькому районі, на території якого сільгоспвиробники придбали права оренди на 41 земельну ділянку загальною площею понад 790 га для ведення фермерського господарства та товарного сільгоспвиробництва на суму майже 1,7 млн. грн.

Найвища ж орендна ставка – 125,07 % від нормативної грошової оцінки землі, була зафіксована під час торгів у Верхньорогачицькому районі, де за право орендувати масив площею 45,68 га аграрій готовий сплачувати щороку понад 220 тис. грн.

За результатами проведених від початку року земельних аукціонів розмір орендної плати в середньому по області зріс до 12,16 % (при стартовому – 8 %), а до місцевих бюджетів надійшло близько 4,2 млн. грн. орендної плати лише за перший рік користування земельними ділянками – в 1,5 рази більше від стартового розміру. Стільки ж надходитиме щороку впродовж усього терміну дії договорів оренди.

Довідково

Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.