Від початку року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області надали громадянам 138914 адміністративних послуг, із яких безоплатно – 105232.

Надані безоплатні послуги стосувалися переважно державної реєстрації земельних ділянок з видачею витягу з Державного земельного кадастру, видачі довідок із державної статистичної звітності про наявність земель і розподіл їх за власниками земель, землекористувачами та угіддями та видачі витягів із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

За отримані платні адмінпослуги громадяни перерахували до бюджетів близько 3 млн. гривень. Основну частину цих коштів – понад 2,8 млн. грн., вони сплатили за 32023 наданих кадастровими реєстраторами витяги із Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Решта коштів були сплачені за викопіювання з картографічної основи ДЗК, виправлення технічних помилок у відомостях ДЗК та здійснення обов’язкової та добровільної експертизи землевпорядної документації тощо.

Довідково. Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.