За 2 місяці нинішнього року фахівці територіальних органів Держгеокадастру Херсонської області надали населенню понад 17,7 тисячі адміністративних послуг, із яких більш ніж 15,6 тисячі – безоплатно.

За надані платні адмінпослуги фахівці землевпорядної служби Херсонщини перерахували до бюджетів понад 603,6 тисячі гривень. Найбільше – понад 591 тис. гривень, громадяни сплатили за надання витягів із Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Державні кадастрові реєстратори підготували понад 8 тисяч таких документів.

Виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру, допущеної не з вини органу, що здійснює його ведення, з наданням витягу замовили 12 громадян. Вони перерахували до бюджету близько 2,3 тис. гривень.

Ще одна поширена послуга – здійснення державної експертизи землевпорядної документації. За виконання 17 таких робіт сплачено понад 1,2 тис. гривень.

Серед безоплатних послуг найбільша кількість стосувалася державної реєстрації земельних ділянок з видачею витягу з Державного земельного кадастру – понад 3,2 тисячі, видачі витягів із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки – понад 2,4 тис., та видачі довідок із державної статистичної звітності про наявність земель і розподіл їх за власниками земель, землекористувачами та угіддями – понад 1,4 тис.

Довідка. Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.