Упродовж листопада нинішнього року на торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, аграрії придбали права оренди на 16 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею понад 565 га на території семи районів Херсонщини. Найбільше – 6 земельних масивів на 144 га для ведення товарного сільгоспвиробництва, були передані в оренду з торгів в Олешківському районі. У Новотроїцькому районі було реалізовано права оренди лише на 3 ділянки, але їх загальна площа склала 263 га. Решта переданих в оренду земельних ділянок розташовані у Білозерському (2), Великоолександрівському (2), Генічеському (1), Нижньосірогозькому (1) і Чаплинському (1).

Розмір орендної плати під час земельних торгів у листопаді в середньому зріс до 27,31 % від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, а до місцевих бюджетів лише за перший рік користування надійшло понад 1,4 млн. грн. орендної плати. Це більш ніж на 1 млн. грн. перевищує стартовий розмір.

Загалом від початку року сільгоспвиробники придбали на земельних аукціонах права оренди на 84 земельні ділянки загальною площею понад 3,8 тис. га і сплатили за них до місцевих бюджетів понад 5,5 млн. грн. – майже на 2,7 млн. грн. більше від загальної стартової вартості.

Довідково

Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.