Найпопулярнішою послугою у сфері земельних відносин залишається надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу про земельну ділянку. Це основний документ, необхідний для здійснення правочинів: оформлення договорів купівлі-продажу земельної ділянки, дарування, міни тощо, а також щоб внести відповідні дані до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Витяг з Державного земельного кадастру підтверджує наявність кадастрового номера земельної ділянки, а також містить інші відомості про земельну ділянку (обмеження /обтяження, нормативну оцінку та ін.), що внесені до Поземельної книги.

Віднедавна існує дві форми витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку:

  • з відомостями про речові права на земельну ділянку, їх обтяження, одержаними в порядку інформаційної взаємодії з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • з усіма відомостями, внесеними до Поземельної книги, крім відомостей про речові права на земельну ділянку, що виникли після 1 січня 2013 року.

Відповідно й вартість цих послуг відрізняється між собою: витяг з відомостями про речові права у паперовій формі коштуватиме заявнику 173,50 грн, в електронній – 143,50 грн, без відомостей про речові права – 113,50 грн.

Витяг з Державного земельного кадастру в паперовій формі надається заявнику в день надходження заяви, без використання спеціальних бланків, проставлення печатки та містить обов’язкове посилання на Державний земельний кадастр. Його обов’язковим атрибутом є QR-код, що містить інформацію про документ.

Витяг з Державного земельного кадастру в електронній формі оформлюється відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» і надається в режимі реального часу.

Замовити онлайн за допомогою електронних сервісів поки що можна лише витяг з ДЗК, який не містить відомостей про речові права, однак, скоро планується зробити онлайн доступним замовлення й іншої форми витягу.