Від початку нинішнього року фахівці територіальних органів Держгеокадастру Херсонської області надали громадянам понад 35 тисяч адміністративних послуг, із яких 17,8 тисячі – безоплатно.

За надання платних адмінпослуг фахівці землевпорядної служби Херсонщини перерахували до бюджетів понад 1,1 млн.  гривень. Левову частку – більше 1 млн. грн., громадяни сплатили за надання витягів із Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Державні кадастрові реєстратори підготували 13818 таких документів.

Викопіювання з кадастрової карти та іншої картографічної документації замовили 2073 громадянина. За цю послугу вони сплатили більш ніж 16,6 тис. гривень.

Виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру, допущеної не з вини органу, що здійснює його ведення, з наданням витягу замовили 47 громадян. Вони перерахували до бюджету понад 6 тис. гривень.

За одержання висновку державної експертизи землевпорядної документації 47 юридичних осіб сплатили близько 4,9 тис. гривень, а 24 фізичні особи – 2,2 тис. гривень.

Серед безоплатних найбільша кількість послуг стосувалася державної реєстрації земельних ділянок з видачею витягу з Державного земельного кадастру – понад 8 тис., видачі витягів із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки – 3,9 тис., та видачі довідок із державної статистичної звітності про наявність земель і розподіл їх за власниками земель, землекористувачами та угіддями – понад 3,6 тис.

Довідка. Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.