В. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко взяв участь у Форумі відновлення Одещини «Регіональний розвиток. Просторове планування», який відбувся 28 вересня 2023 року в Одесі.

У рамках форуму експерти, представники державних органів влади, місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості представили власний досвід з питань розбудови сталого розвитку, ефективного просторового планування, управління активами та раціонального використання ресурсів.

Виступаючи під час дискусійної панелі на тему «Землевпорядне та містобудівне планування», Дмитро Макаренко наголосив, що Держгеокадастр є одним із суб’єктів, які повинні взаємодіяти у питаннях розробки комплексних планів просторового розвитку та забезпечити вихідні дані для їх розробки. Головне завдання служби у цьому напрямі – сприяти органам місцевого самоврядування та територіальним громадам і підтримати їх.

На сьогодні Держгеокадастр є держателем таких важливих систем як Державний земельний кадастр (ДЗК) та Національна інфраструктура геопросторових даних (НІГД).

Дмитро Макаренко зосередив увагу присутніх на тих принципах та функціоналах системи ДЗК, які наразі реалізовані і є корисними для територіальних громад, зокрема щодо внесення до ДЗК меж територій територіальних громад, відомостей про функціональні зони, автоматизованого отримання витягів про НГО земель сільськогосподарського призначення (за межами населених пунктів) та земельних ділянок (в межах населених пунктів).

Також в. о. Голови Держгеокадастру розповів учасникам заходу про те, які дані на сьогодні містяться в пілотному проекті НІГД та наголосив на практичних рішеннях з використанням даних НІГД для прийняття управлінських рішень.

Окремо Дмитро Макаренко зазначив про інноваційне рішення щодо створення цифрового Державного картографо-геодезичного фонду України, який в майбутньому буде складовою НІГД. На сьогодні вже понад 1100 цифрових картографічних матеріалів різного просторового охоплення і різного масштабу завантажено до Державного картографо-геодезичного фонду. Функціонування геопорталу Держкартфонду дозволить забезпечити доступ до перевірених, офіційних картографічних даних та сприятиме збереженню державних коштів за рахунок уникнення дублювання робіт і послуг.

Довідково

Форум відновлення Одещини «Регіональний розвиток. Просторове планування» – четвертий захід щодо відновлення, відбудови та післявоєнного розвитку Одещини, організований Агенцією регіонального розвитку Одеської області, Одеською ОВА та Одеською обласною радою за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) з метою визначення шляхів розвитку Одеської області в умовах сучасних викликів та можливостей.