Сьогодні в Головному управлінні Держгеокадастру у Херсонській області замість двох запланованих ОТГ, розташованих у Чаплинському районі, землі у комунальну власність отримала лише одна – Хрестівська сільська об’єднана територіальна громада. Загальна площа 295 переданих цій ОТГ  земельних ділянок згідно з актом приймання-передачі склала 3182,9513 га.

Голова Присиваської об’єднаної територіальної громади відмовився підписувати акт приймання-передачі земель. Свою відмову він мотивує тим, що до переліку ділянок увійшли ті, на які Головним управлінням вже наданий дозвіл громадянам, в тому числі й учасникам АТО, які не є мешканцями його ОТГ, а місцеві депутати не підтримають рішення про надання земельних ділянок у власність цим громадянам.

У комунальну власність Присиваській ОТГ планувалося передати 342 земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 4603,1411 га.

В цілому відповідно до затвердженого на початку нинішнього року графіка на Херсонщині у комунальну власність 25 ОТГ передано 5676 земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів загальною площею 89663,4501  га.

Таким чином усі ОТГ, утворені до 2018 року та які виявили бажання, отримали належним чином оформлені земельні ділянки, готові для реєстрації права комунальної власності. Передача здійснювалася одночасно на всій території України.

Передача державних сільгоспземель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад продовжиться у 2019 році для тих громад, які об’єдналися у 2018 році. У Державному бюджеті закладено кошти на проведення інвентаризації цих земель, тож усі процедури із оформлення ділянок перед передачею ОТГ будуть здійснюватися за рахунок бюджету.

Довідково. 31 січня Уряд схвалив розпорядження № 60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію, не вдаючись до змін у законодавстві. Розпочався процес передачі земель з 1 лютого 2018 року.