Упродовж 2018 року аграрії придбали на торгах права оренди на 86 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею майже 4 тис. га у 17 районах Херсонської області.

Найбільше – 16 земельних ділянок для ведення товарного сільгоспвиробництва загальною площею 722,8 га, передали в оренду з торгів у Генічеському районі. Друге місце за кількістю придбаних прав оренди посів Олешківський район, на території якого в оренду передали 12 земельних ділянок для ведення фермерського господарства та товарного сільськогосподарського виробництва на площі 215,4 га.

Однак, найпривабливішою для сільгоспвиробників стала земля у Новотроїцькому районі. Загальна площа набутих тут прав оренди лише на 9 земельних масивів склала близько 1,7 тис. га.

За результатами проведених у 2018 році земельних торгів розмір орендної плати в середньому по області зріс до 15,56 % від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, а до місцевих бюджетів надійшло 5 545 159,98 грн. орендної плати лише за перший рік користування земельними ділянками. Це на 2 693 792,47 грн. перевищує стартовий розмір.

Довідково

Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.