У травні нинішнього року з аукціонів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, в оренду на 7 років були передані 13 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у 5 районах області. Їх загальна площа склала 155,3 га.

Найпривабливішим для аграріїв став Олешківський район – тут вони придбали права оренди на 6 земельних ділянок загальною площею близько 71,5 га. У Великоолександрівському районі з торгів передали в оренду 3 ділянки площею майже 31 га, у Нововоронцовському – 2 ділянки площею 27,4 га, у Каланчацькому та Скадовському – по одній ділянці площею 11,4 та 14,1 га відповідно.

За результатами земельних торгів у травні орендну ставку в середньому вдалося підвищити з 8 % до 47,41 % від нормативної грошової оцінки землі, у деяких випадках розмір орендної плати збільшився у 6-8 та навіть у 27 разів. Вже за перший рік користування землею переможці торгів сплатили до місцевих бюджетів понад 550,6 тис. грн. орендної плати. Принаймні стільки ж надходитиме щороку впродовж усього терміну дії договору оренди.

В цілому за 5 місяців в області були продані права оренди на 26 ділянок загальною площею близько 482 га на території 10 районів області: Великоолександрівського (3), Генічеського (2), Горностаївського (1), Іванівського (5), Каховського (1), Каланчацького (1), Нововоронцовського (2), Новотроїцького (2), Скадовського (3) і Олешківського (6). До місцевих бюджетів надійшло більш ніж 1,1 млн. грн. орендної плати.

 Довідково

Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.