У Головному управлінні Держгеокадастру у Херсонській області відбулася виробнича нарада з фізичними особами підприємцями, які виконують землевпорядні роботи. Під час заходу, котрий відбувся 21 червня 2019 року під головуванням начальника управління державного земельного кадастру Наталії Потапкіної, говорили про якість розробки документації із землеустрою в області, були надані конкретні рекомендації щодо недопущення найбільш поширених помилок. Начальник відділу державного геодезичного нагляду Наталія Клімченко надала роз’яснення стосовно використання Державної геодезичної референцної системи координат при здійсненні робіт із землеустрою.

Значна частина відмов у затвердженні пов’язана з одними і тими ж помилками: невідповідність кодів цільового призначення, різниця між сумою площ в угоді та загальної площі угідь, перетин земельних ділянок, подання документації без графічних матеріалів належної якості, документа, без погодження висновку експерта або інформації про орган, який прийняв рішення стосовно передачі земельної ділянки, розбіжності у кадастровому плані та електронному документі, тощо. Навіть якщо якісь із зазначених помилок радше можна назвати технічними, аніж грубими,  вони не дозволяють зареєструвати землевпорядну документацію у системі, а як наслідок – близько 30% поданої на затвердження документації повертається з відмовами. Окрема увага зверталася на те, що підписи в електронному та паперовому документах мають співпадати, інженер-геодезист теж має підписувати та, за наявності печатки, завіряти  документ (лише додана копія сертифікату не дає підстав вважати, що інженер-геодезист хоча б знає про існування документу), а повторне подання документації, котра була повернута з зауваженнями, без виправлень – лише дискредитують розробника. Додатково обговорювались питання використання геодезичного обладнання, прив’язки до пунктів Державної геодезичної мережі, обов’язки проектантів стосовно надання до Держгеокадастру відомостей щодо стану пунктів відповідно до наказу Мінагрополітики від 11.02.2014 № 65.

Представники Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області дали конкретні поради виконавцям землевпорядних робіт та звернулися до сертифікованих спеціалістів з закликом поважати свою роботу і самих себе, та перевіряти документи перед тим, як ставити власну печатку.

Протокол виробничої наради з наданими рекомендаціями можна завантажити за посиланням.