За інформацією Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, одним із найпоширеніших порушень земельного законодавства на території області є самовільне зайняття земельної ділянки.

Стаття 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» визначає, що самовільне зайняття земельної ділянки – це будь-які дії, що свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

Хочемо нагадати громадянам, що самовільне зайняття земельної ділянки є адміністративним правопорушенням і відповідно до статті 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу.

А от за самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику, статтею 197-1 Кримінального кодексу України встановлена навіть кримінальна відповідальність.

Закликаємо громадян: будьте свідомими, дотримуйтеся вимог земельного законодавства, не використовуйте земельну ділянку без відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу землі у власність або користування (оренду), вчасно оформлюйте правовстановлюючі документи. У разі ж, якщо вам стало відомо про факт самовільного зайняття земельної ділянки, просимо повідомляти Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області (вул. Університетська, 136-а, м. Херсон, 73036).