Усі учасники АТО мають право на отримання земельної ділянки. Більшість із них  говорять, що, звертаючись із відповідною заявою, вони стикаються з багатьма перешкодами. Як запобігти затягуванню оформлення земельної ділянки та як долати перешкоди на шляху отримання земельної ділянки у власність говорили гості телевізійної програми “Південний форпост” на обласному державному телеканалі “Скіфія”.

Зокрема, Галина Момот, начальник відділу землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, на запитання щодо тривалості отримання наказу про дозвіл на отримання земельної ділянки сільськогосподарського призначення із земель державної власності наголосила на тому, що подана громадянином заява відповідно до статті 118 Земельного кодексу України розглядається у місячний термін. “Зазвичай, у цей термін надається наказ про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, – говорить Галина Іванівна. – Після цього заявник укладає договір на розробку землевпорядної документації із відповідною організацією – державною або приватною”.

Згідно із Законом України “Про землеустрій” термін розробки документації із землеустрою визначається укладеним договором, але не повинен перевищувати 6 місяців. На жаль, часто трапляється так, що замовивши в землевпорядній організації документацію, замовник – учасник АТО, повертається до військової частини, не залишивши доручення на представлення його інтересів, що неабияк впливає на тривалість оформлення ділянки. Головне управління Держгеокадастру жодним чином не впливає на процес оформлення земельної ділянки і його терміни.

Подивитися випуск програми “Південний форпост” можна ТУТ.