За результатами земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, від початку року на території 17 районів були продані права оренди на 61 земельну ділянку сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа землі, переданої в оренду для ведення фермерського господарства та товарного сільськогосподарського виробництва склала понад 2 тис. га.

Найбільшу кількість ділянок аграрії орендували у Генічеському (9 ділянок), Новотроїцькому (7 ділянок) та Чаплинському (7 ділянок) районах. Орендні ставки найбільше зросли у Голопристанському (72,65%), Каховському (45,72%) та Високопільському(42,75%) районах.

Продаж прав оренди земельних ділянок на конкурентних засадах – ефективний шлях наповнення місцевих бюджетів, адже під час прозорих торгів стартова ціна зазвичай помітно зростає – вдвічі або й більше. Так, у середньому розмір орендної плати за підсумками проведених торгів склав 16,51% від нормативної грошової оцінки. Рекордні зростання зафіксовані щодо пасовищ – 86%, 120% і навіть 145% від нормативної грошової оцінки. Якщо стартова ціна оренди усіх реалізованих на торгах лотів складала 2 688 454,06 грн, то завдяки визначенню вартості на конкурентних засадах орендарі сплачуватимуть 5 549 965,94 грн щороку, тобто на 2,86 млн гривень більше.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».