Кілька годин тому Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» № 2370, який у перспективі сформує сучасну систему забезпечення геоінформацією та гарантує ефективну міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних, що перебуватимуть в єдиному «вікні доступу».

«Впровадження земельного ринку вимагає прозорості. В Україні один з найсучасніших геокадастрів. І так і має бути в країни, яка називає себе житницею Європи. Прозорість і відкритість – це шлях до подолання корупції та захисту селян і фермерів від рейдерства та махінацій», – наголосив Президент.

У такий спосіб, в Україні буде створена єдина картографічна основа, що міститиме дані про природні ресурси: землю, воду, ліс, корисні копалини, природоохоронні зони, статистичну інформацію та інші об’єкти (дороги, порти, підземні та наземні комунікації, об’єкти культурної спадщини тощо).

Усі геопросторові дані стануть доступними користувачам у формі відкритих даних через єдиний геопортал НІГД, або через галузеві геопортали утримувачів геопросторових даних. До цього, геопросторові дані різних органів влади дублювалися та перебували в різних реєстрах, переважно в обмеженому доступі.