Днями із земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, були продані права оренди на 6 земельних ділянок для ведення фермерського господарства. Усі вони розташовані в адмінмежах Підстепненської сільської ради Олешківського району.

Під час аукціону суттєво зросли відсоткові ставки за оренду всіх запропонованих аграріям земельних ділянок. Зокрема, за оренду трохи більше, ніж 6,1 га ріллі учасник торгів запропонував 45,03 % від нормативної грошової оцінки землі – уп’ятеро більше за стартовий. Таким чином, розмір річної орендної плати зріс у 5,6 разів.

Земельний масив площею понад 23,4 га віддали в оренду під майже 31% від НГО. За неї переможець торгів сплачуватиме понад 76 тис. грн. орендної плати щороку. Це майже на 56,4 тис. більше за її стартовий розмір.

На земельну ділянку площею 12,4 га за результатами торгів було встановлено 25,44 % річних – втричі більше від стартового. За право оренди ділянки аграрій щороку сплачуватиме до місцевого бюджету понад 27 тис. грн.

За ділянку площею 5,7 га сплачуватимуть 23,6 % річних, що становить понад 14 тис. грн. А за майже 12 га – 20,4 % або понад 25 тис. грн.

Загальна площа переданої в оренду землі склала майже 71,5 га, а  середня відсоткова ставка – 27,05%. В сумі до місцевих бюджетів щороку надходитиме більш ніж 177,2 тис. грн.