Фахівці Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області завершили обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України (ДГМ) на території області.

За інформацією ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії», на території області розташовано 52 геодезичних знаки І класу, 294 знаки ІІ класу та 466 знаків ІІІ класу.  Знищеними визнано 17 знаків.

Під час обстеження пунктів ДГМ виявилося, що в задовільному стані перебувають 157 геодезичних знаків, з них І класу – 27 знаків, що становить 52% від їх загальної кількості, ІІ класу – 64 знаки, що становить 22% від їх загальної кількості, та ІІІ класу – 66 знаків, що становить 14% від загальної кількості ДГМ ІІІ класу на території області.

За результатами обстеження фахівці обласного управління Держгеокадастру заповнили картки побудови, обстеження та оновлення геодезичного пункту, зробили фото кожного пункту та склали списки обстежених пунктів ДГМ І, ІІ та ІІІ класу на території Херсонської області. Також складено карту-схему пунктів Державної геодезичної мережі України на території Херсонської області.

Довідково. Державна геодезична мережа (ДГМ) – основа для всіх видів геодезичних і топографічних робіт. Вона необхідна для створення єдиної системи координат і висот на території країни; детального вивчення фігури й гравітаційного поля Землі та їхніх змін у часі, виконання топографічних зйомок у єдиній системі координат і висот, надійного контролю якості топографо-геодезичних робіт, вирішення наукових і технічних завдань народного господарства.

Відповідно до Постанови КМУ від 08.11.2017р. № 836 «Про затвердження Порядку охорони геодезичних пунктів» обстеження геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі та їх відновлення здійснюються не рідше ніж один раз на 10 років, а на території міст і зон активної господарської діяльності – не рідше ніж один раз на 5 років.