На земельних торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області у серпні, аграрії придбали права оренди на 40 земельних ділянок загальною площею понад 1 тис. гектарів. Середня відсоткова ставка склала 13,4%, переможці торгів вже сплатили до місцевих бюджетів майже 1,2 млн. грн. орендної плати.

В цілому упродовж 8 місяців нинішнього року на Херсонщині з торгів були реалізовані права оренди на 164 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа переданих в оренду земель склала більш ніж 4,2 тис. га у 14 районах області.

Найбільшим попитом користувалися землі у Нижньосірогозькому районі, де сільгоспвиробники придбали права оренди на 43 земельні ділянки загальною площею понад 812 га, а найвища орендна ставка – 125,07 % від нормативної грошової оцінки землі, була зафіксована у Верхньорогачицькому районі.

За результатами земельних аукціонів, проведених від початку року, до місцевих бюджетів надійшло майже 6,6 млн. грн. орендної плати лише за перший рік користування земельними ділянками, що на 2,2 млн грн. більше за стартовий розмір. Стільки ж надходитиме щороку впродовж усього терміну дії договорів оренди.

Довідково

Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.