Протягом 2019 року в рамках реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, до структурних підрозділів Держгеокадастру Херсонської області надійшло 6 948 проектів із інших областей. Наразі опрацьовано 6 829 документацій.

Позитивний висновок отримали 4 507 (66%) проектів, 2 322 проектів землеустрою не були погоджені через суттєві зауваження, ще 119 документацій перебувають на розгляді.

У свою чергу, структурні підрозділи Головного управління Держгеокадастру у районах та містах Херсонської області надіслали до інших областей 7 240 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, в тому числі 6 502 проекти, що надійшли від проектних землевпорядних організацій в онлайн-режимі через електронний портал e.land.gov.ua. Фахівці з інших областей забезпечують оперативний розгляд проектів і вже опрацьовано 98% документацій.

Впродовж усього періоду реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 31.08.2016 № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» за принципом екстериторіальності фахівці Херсонської області розглянули вже 23 703 проекти землеустрою, та спрямували до інших областей 21 311 проектів, виготовлених суб’єктами господарювання, що здійснюють землевпорядні роботи на території Херсонської області, з яких 14 780 документації (69%) спрямовано на погодження в онлайн-режимі через електронний портал.

Детальніше про порядок екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок можна дізнатися за посиланням.