Херсонська область стала учасником пілотного впровадження онлайн платформи для сільськогосподарських товаровиробників, що має назву «Державний аграрний реєстр» (ДАР) – державна автоматизована інформаційна система збирання, обліку, накопичення, оброблення та надання інформації про виробників сільськогосподарської продукції.

Це сервісна система, доступна усім, хто виробляє сільськогосподарську продукцію. Вона винятково електронна, тобто не вимагає від аграрія контактів з чиновниками, а також спрощує спілкування з банками – у тому числі й тоді, коли мова йде про пільгові кредитні програми.

ДАР надаватиме низку послуг для аграріїв. На пілотному етапі, у своєму онлайн-кабінеті аграрій може слідкувати за інформацією про себе, отримавши інформацію з чотирьох реєстрів: Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав та Реєстру тварин.

Після внесення до реєстру учасники можуть подавати заявки на виправлення помилок та реєстрацію земельних ділянок в кадастрі. Зокрема, спеціалісти Держгеокадастру будуть здійснювати опрацювання заявок на виправлення помилок та реєстрацію ділянок із використанням можливостей камеральних робіт та на основі архівної документації із землеустрою.

Зареєстровані агровиробники також матимуть прямий доступ до актуальної інформації щодо програм державної підтримки та можливостей щодо їх використання.

Для реєстрації необхідно перевірити наявність актуального кваліфікованого електронного підпису (КЕП). У разі відсутності КЕП, його можна зробити самостійно, або це допоможе зробити оператор під час реєстрації (у випадку наявності рахунку в ПриватБанк, для цього необхідно також взяти з собою флешку). Реєстрація та користування Реєстром безкоштовні.

ДАР використовується також для електронної взаємодії між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг. Сільгоспвиробники, які внесли відомості про себе в ДАР, набуватимуть право на отримання державної підтримки на основі інформації, що міститься в ДАР без надання відповідних відомостей в паперовій формі.

Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн можна за посиланням: www.ar.gov.ua