Від початку нинішнього року фахівці структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області за відповідними заявами громадян в цілому надали 56744 адміністративні послуги, 45583 із яких – безоплатно.

Серед безоплатних послуг переважали такі, як державна реєстрація земельних ділянок – 13242, видача витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження її державної реєстрації – 12575, надання довідки із державної статистичної звітності про наявність земель і розподіл їх за власниками земель, землекористувачами та угіддями – 5943, та видача витягів із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки – 5344.

Платні послуги, які замовляли громадяни, стосувалися, зокрема, надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягів про земельну ділянку – 10631, викопіювань з картографічної основи ДЗК, кадастрової карти (плану) – 265, обов’язкової/добровільної державної експертизи землевпорядної документації – 198, виправлення технічної помилки у відомостях ДЗК – 67. За адміністративні послуги, отримані на платній основі, громадяни сплатили до державного бюджету майже 989 тисяч гривень.

Довідково. Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитися із адресами ЦНАПів на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.