Виділення землі учасникам бойових дій. За тиждень з 25 лютого по 1 березня 2019 року Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області видало 10 наказів про надання дозволів на розроблення проектів щодо відведення у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення учасникам АТО (ООС). Загальна площа ділянок, на які отримані дозволи на розробку проектів склала 11,43 га.

За цей же період видано 7 наказів про передачу у власність учасникам бойових дій ділянок загальною площею 13,03 га.

Ведення земельного кадастру. Протягом тижня державні кадастрові реєстратори землевпорядної служби зареєстрували на Херсонщині 421 земельну ділянку. Найбільше –51 із них, у Скадовському районі. Друге місце за кількістю зареєстрованих ділянок посідає Білозерський район, де було зареєстровано 50 земельних ділянок.

Крім того, фахівці підготували і видали громадянам 629 витягів із Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Найбільше – у Чаплинському (71 витяг) та Іванівському (63 витяги) районах.

Здійснення державного контролю. Проведено 12 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, виявлено 4 порушення. Під час перевірки рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування експерти виявили 20 рішень (розпоряджень, наказів) прийнятих з порушеннями вимог чинного законодавства.

Екстериторіальність погодження проектів землеустрою. За тиждень з 22 до 28 лютого 2019 року експерти Херсонської області розглянули за принципом екстериторіальності 195 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Позитивні висновки отримали 138 примірників землевпорядної документації, що складає 71% від загальної кількості.

Усього з початку реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки на розгляд 15 експертів Херсонщини надійшло 18 373 проектів землеустрою. Станом на 28 лютого експертами опрацьовано 18 279 проектів.