В Головному управлінні Держгеокадастру у Херсонській області відбувся семінар з питань державної реєстрації земель. Державні кадастрові реєстратори Херсонщини на чолі з начальником Управління державного земельного кадастру Наталією Потапкіною мали нагоду безпосередньо поспілкуватися з директором Департаменту державного земельного кадастру Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Ігорем Славіним.

Розпочинаючи семінар, Ігор Славін зазначив, що ініціював цей захід, щоб обговорити проблемні питання, які виникають у кадастрових реєстраторів під час роботи, дати необхідні роз’яснення та рекомендації.

Мова зайшла, зокрема, про документи, які надають власники земельних ділянок разом із заявою щодо поділу-об’єднання земельних ділянок. Серед них має бути історична довідка з реєстру речових прав на земельну ділянку про наявність або відсутність обтяжень. Довідку в режимі онлайн має замовити розробник землевпорядної документації.

За словами І. Славіна, це дозволить запобігти виникненню проблемних питань з правонаступниками, іпотекодержателями, рішеннями судів щодо арешту майна тощо, оскільки саме на кадастрових реєстраторах закінчується процес існування земельної ділянки в тому стані, в якому вона існувала до поділу або об’єднання. Тож тепер кадастрові реєстратори під час реєстрації технічної документації на поділ чи об’єднання земельної ділянки, вимагатимуть від проектантів інформаційну довідку про обтяження, визначені статтею 111 Земельного кодексу України.