Голова ради правління Нідерландського агентства з питань кадастру, земельного реєстру та картографії (Kadaster) Френк Тієрольф відзначив прогрес України в інтеграції реєстрів, відкритті даних та поєднанні кадастрів.

Сьогодні делегація Держгеокадастру на чолі з Головою Денисом Башликом з візитом відвідали Kadaster, під час якого підписали план спільних дій. Його основною метою є підвищення можливостей українських фахівців щодо роботи з геопросторовими даними, прискорення впровадження принципів INSPIRE та забезпечення ефективності інтеграції різних кадастрів і реєстрів.

З огляду на те, що голландська система кадастру вважається однією з найкращих та найефективніших у світі, а їхній досвід у галузі геопросторових даних є провідним, встановлення двостороннього співробітництва — це реальний шанс для України приблизитись до європейських стандартів у сфері земельних відносин, а також прискорити інтеграцію України до європейської системи геопросторової інформації.

Довідково: Агентство забезпечує функціонування державного кадастру, збір та реєстрацію адміністративних та просторових даних та права власності. Окрім цього, воно відповідає за діяльність у сфері картографії та забезпечення функціонування національної референцної системи координат та є дорадчим органом з питань землекористування та національної інфраструктури геопросторових даних. Загалом, Kadaster відповідає за розвиток найбільшої платформи геоданих високої якості в Нідерландах (містить 155 наборів даних). У 2018 році на цій платформі користувачі здійснили 8,5 млрд запитів.