1 серпня 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 801 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо встановлення та використання географічних назв», розроблену Держгеокадастром.

Цією постановою Уряду приведено у відповідність до вимог Закону України «Про географічні назви» нормативно-правові акти у сфері діяльності, пов’язаної із встановленням, унормуванням, обліком, реєстрацією, використанням та збереженням географічних назв.

Документом визначено функції Держгеокадастру та адміністратора Державного реєстру географічних назв, встановлено порядок ведення Державного реєстру географічних назв з використанням інформаційно-комунікаційної системи, оприлюднення географічних назв та надання відомостей з Державного реєстру географічних назв.

Також постановою урегульовано процедуру здійснення Держгеокадастром відповідної експертизи пропозицій та рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, визначено функції Мінінфраструктури, Міндовкілля, Держводагентства, Держгеонадр та Держрибагентства з надання в межах їх компетенції висновку щодо найменування або перейменування об’єктів транспорту, родовищ корисних копалин, гідровузлів, водосховищ, каналів, водних об’єктів, територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Крім того, цією постановою Уряду з переліку адміністративних послуг, що надаються Держгеокадастром та його територіальними органами на безоплатній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 р. № 835, виключено адмінпослугу «Проведення експертизи пропозицій та рішень органів державної влади щодо найменування або перейменування географічних об’єктів».