На виконання доручення в. о. Голови Держгеокадастру Сергія Завадського працівники Держгеокадастру протягом першого півріччя 2023 року здійснили опрацювання відомостей Державного земельного кадастру щодо незаконного володіння землею с/г призначення іноземцями та особами без громадянства.

За результатами проведеного аналізу виявлено об’єкти ДЗК – земельні ділянки с/г призначення, які перебувають у власності іноземців та осіб без громадянства, у тому числі  громадян держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом. Фахівці встановили, що зазначені ділянки не були відчужені їх власниками протягом установленого законом строку, а отже, підлягають конфіскації.

Держгеокадастром забезпечено вжиття заходів щодо припинення прав власності на такі земельні ділянки, внаслідок чого:

відкрито 301 судове провадження про конфіскацію земельних ділянок с/г призначення (493 ділянки загальною площею 716,65 га);

за результатами розгляду таких справ вже прийнято 87 судових рішень про конфіскацію 138 земельних ділянок с/г призначення загальною площею 186,87 гектара.

Довідково:

Законодавством України визначено, що землі с/г призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, упродовж року, підлягають відчуженню. Якщо така земельна ділянка не була відчужена власником протягом визначеного строку, то вона підлягає конфіскації за рішенням суду.