Упродовж першого кварталу нинішнього року фахівці Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснили 192 перевірки дотримання вимог земельного законодавства. За їх результатами на загальній площі понад 400 га було виявлено 116 порушень, на усунення яких інспектори області видали 60 приписів.

Внаслідок заходів адміністративного впливу на громадян та посадових осіб, дії яких містили ознаки правопорушень, інспектори склали 58 протоколів. У результаті розгляду адміністративних справ винесено 49 постанов про накладення адміністративних стягнень на суму 10 200 грн.

За такі порушення як самовільне зайняття земельних ділянок, використання їх не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу було нараховано понад 170 тис. грн шкоди, більш ніж 153,4 тис. з яких – за використання земель державної власності. Добровільно порушники земельного законодавства відшкодували близько 164,5 тис. грн. завданих збитків.