Протягом квітня 2019 року працівники відділу Державного геодезичного нагляду Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області із залученням суб’єктів топографо-геодезичної діяльності здійснили обстеження пунктів Державної геодезичної мережі України  на території Бериславського та Голопристанського районів. Придбання двохчастотного GPS-приймача дозволило спеціалістам провести інструментальне обстеження наявності та стану пунктів 2 і 3 класу. За підсумками проведених робіт складені картки та зроблені фотографії обстежених пунктів.

Більшість обстежених геодезичних пунктів у задовільному стані. Протягом місяця обстежено 38 пунктів: 24 на території Бериславського району та 14 на території Голопристанського. В цілому, за результатами інструментального обстеження, 3 пункти (10,7%) Державної геодезичної мережі потребують оновлення.

Протягом 2019 року, відповідно до затвердженого плану-графіку, Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області планує здійснити інструментальне обстеження геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі України у всіх районах області.

Довідково

Державна геодезична мережа (ДГМ) є сукупністю геодезичних пунктів з відомими координатами і висотами, рівномірно розміщених на території країни і закріплених на місцевості спеціальними центрами, які забезпечують їх збереження та стійкість у плані і за висотою протягом тривалого часу. Ці пункти рівномірно розташовані на території України і визначені в єдиній системі координат.

Геодезичний пункт – пристрій і (або) споруда для позначення на місцевості точок земної поверхні з відомими координатами і висотами.