У квітні 2019 року Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області оголосило 26 лотів для продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності на електронних земельних торгах. Успішно продано права оренди на 19 земельних ділянок загальною площею 423,15 га на території Білозерського (1 ділянка площею 5,24 га), Високопільського (3 ділянки загальною площею 27,64 га), Генічеського (4 ділянки загальною площею 77,46 га), Іванівського (1 ділянка площею 7,98 га), Каланчацького (1 ділянка площею 122,55 га), Новотроїцького (3 ділянки площею 59,58 га), Скадовського (3 ділянки загальною площею 63,04 га) та Чаплинського (2 ділянки загальною площею 59,66 га) районів.

Розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами торгів, складає у середньому 15% від нормативної грошової оцінки та становить 1 098 тис. грн. Таким чином, місцеві ради отримають на 513 тис грн. більше, ніж була визначена стартова сума (8% НГО або 585 тис.грн). Ці кошти будуть щорічно сплачуватися орендарями до бюджетів місцевих рад Херсонщини. Найбільше зростання орендної плати за користування земельними ділянками під час торгів відбулося у Скадовському, Чаплинському та Іванівському районах.

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».