Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив спростити процедуру виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції і членам сімей загиблих воїнів та забезпечити їх земельними наділами в повному обсязі.
Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру, яка виступила з ініціативою про першочергове надання землі військовослужбовцям в рамках безоплатної приватизації, проводиться ряд заходів, спрямованих на виконання цього завдання та оптимізацію процесу відведення землі учасникам АТО.
Головою Держгеокадастру поставлене завдання всім керівникам територіальних органів відомства по пошуку та резервуванню масивів землі, які можуть бути передані у власність учасникам АТО. На сьогодні територіальними органами Держгеокадастру вже підібрані масиви орієнтовною площею 44,8 тис. гектарів. Найбільші масиви земель зарезервовані у Полтавській – 4,9 тис. га, Херсонській – 4,2 тис. га, Сумській – 3,6 тис. га, Кіровоградській – 3,2 тис. га, Волинській – 3,1 тис. га областях. Найменше у Хмельницькій – 162 га, Чернівецькій – 349,8 га, Івано-Франківській – 468,6 гектара. Робота по пошуку вільних земель для учасників АТО продовжується безперервно.
Запроваджена практика залучення військовослужбовців до процесу розподілу та виділення земель. Зокрема, у Київській області прийом учасників АТО ведеться спільно землевпорядниками та представником батальйону «Київська Русь». Для забезпечення прозорості цього процесу землевпорядна служба Київщини та Координаційна рада учасників АТО при Київській облдержадміністрації сформували спільну робочу групу, яка визначатиме де, кому і скільки виділяти земельних ділянок На рівні районів будуть створені спільні офіси, до яких зможуть звертатися військові з питань отримання земельних ділянок. Ця практика розширюється і на інші регіони.
Місцеві органи влади та землевпорядні організації з власної ініціативи беруть на себе витрати на розроблення проектів землеустрою для військових. Зокрема, рішенням сесії Дніпропетровської обласної ради на виготовлення проектів землеустрою для учасників АТО та членів родин загиблих воїнів передбачено виділення 1,26 млн гривень.
«Я наголосив на особистій відповідальності керівників обласних та районних відділень Держгеокадастру при виділенні землі учасникам АТО. Я тримав і далі триматиму такі випадки на особистому контролі, – повідомив Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк. – Наша спільна мета – підвищення соціального стандарту військовослужбовців Збройних Сил України».
Станом на першу декаду серпня від учасників АТО та членів сімей загиблих воїнів надійшло 50 235 заяв на отримання земельних ділянок. Щодо більшої частини з них прийняті позитивні рішення та надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення 31 013 земельних ділянок загальною площею 19,99 тис. гектарів. Решта заяв перебуває на розгляді.
Безпосередньо у власність учасникам АТО уже передано 6 865 земельних ділянок загальною площею 3 807,85 гектара. Найбільше у Львівській – 1332 ділянки (154,75 га), Волинській – 1099 ділянок (607,97 га), Вінницькій – 730 (294,68 га), Чернігівській – 581 (347,46 га) областях.
З покроковою схемою дій для допомоги учасникам АТО в отриманні земельних ділянок можна ознайомитися за посиланням.
Comments are Closed