Керівництво Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області прийняло участь у засіданні Ради оборони Херсонської області. Землевпорядники повідомили про стан визначення та видачі земельних ділянок військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції та членам родин військовослужбовців, загиблих у ході її проведення.
За участю сільських рад визначено 7,5 тис. земельних ділянок загальною площею більше 4 тис. га. Забезпечено оперативне опрацювання заяв зазначених громадян, супровід розробки та погодження землевпорядної документації.
Найбільше клопотань (429) надійшло до обласного центру. Міською радою забезпечено розробку детального плану території (за кошти міського бюджету) та його затвердження. Детальним планом визначено 280 земельних ділянок, на 231 з яких вже видано дозволи на розробку проектів землеустрою.
У Генічеському районі запроектовано 161 ділянку для дачного будівництва на узбережжі Азовського моря. На 38 ділянок вже розпочато виготовлення проектів землеустрою членам родин військовослужбовців, загиблих у ході проведення АТО. 20 заяв по даній території знаходиться на опрацюванні.
«У власність учасникам АТО та членам родин передано 22 ділянки загальною площею 17,93 га – повідомив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області Ігор Шапран. – Розташовані вони на території Білозерського, Великоолександрівського, Горностаївського, Каховського, Чаплинського районів, Новокаховської та Херсонської міських рад. 16 ділянок на площі 17,4 га призначені для ведення особистого селянського господарства. Ще 0,53 га – це 6 присадибних ділянок».
За результатами розгляду 695 заяв, що надійшли до місцевих органів влади та Головного управління Держгеокадастру, видано 481 дозвіл на розробку проектів землеустрою, в тому числі – 2687 ділянок площею 22,1 га в межах населених пунктів для житлового будівництва, 164 ділянки на площі 207 га – для ведення особистого селянського господарства та 49 ділянок, 4,14 га – для дачного будівництва.