Для формування законопроекту щодо земельної реформи важливо чітко відрізняти поняття «продаж» і поняття «обіг земель». Про це сказав Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час спілкування з журналістами в рамках Національної платформи діалогу, яка пройшла 7 лютого у Хмельницькому.

«Продаж» – це теза, якою активно маніпулюють і використовують в медійному просторі для того, щоб людей накручувати. Але це не є суть. Суть – це обіг земель. Яким він буде – це якраз питання рішень, які ми обговорюємо для пошуку компромісу», – сказав Тарас Кутовий.

Міністр повідомив, що є три ключові тези щодо бачення майбутньої земельної реформи та законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення у рамках цієї реформи.

«По-перше, учасниками ринку мають бути виключно громадяни України. По-друге, гарантувати усім учасникам ринку, що підписані договори оренди будуть діяти, незалежно від тих дій, які будуть прийняті в контексті земельної реформи. І останнє – обсяг володіння землею одним громадянином повинен бути обмежений», – прокоментував очільник аграрного міністерства.

Нагадаємо, що вчора, 7 лютого у Хмельницькому відбулась Національна платформа діалогу, на якій обговорювались питання земельної реформи в Україні та державної підтримки аграрної галузі. У заході взяли участь представники органів виконавчої влади та самоврядування, фермерських асоціацій, науковці, профільні експерти, громадськість. Всього до Національної платформи діалогу долучилися понад 300 делегатів з усіх областей України.

Прес-служба Мінагрополітики