Упродовж березня на земельних торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, із 25 виставлених на продаж були реалізовані права оренди на 15 земельних ділянок сільгосппризначення державної власності загальною площею понад 1,1 тис. гектарів у семи районах області. Лише за перший рік користування землею орендарі вже сплатили до місцевих бюджетів більш ніж 1,6 млн. грн., що на 812,1 тис. гривень перевищує стартовий розмір орендної плати. Принаймні стільки ж надходитиме щороку упродовж всього терміну оренди.

Середня ставка орендної плати за результатами торгів склала 10,33% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок при стартовому розмірі – 4%. Найвищий показник був зафіксований у Каланчацькому районі – 60,46%. У декілька разів зросла відсоткова ставка за право оренди землі в інших районах: до 15,06 та 9,8% – в Іванівському, 10,38 – в Каховському, 9,6 – у Великолепетиському, 6,18 – у Чаплинському.

Найбільше земельних ділянок за результатами торгів у березні передали в оренду у Генічеському районі. Тут, в адмінмежах Павлівської та Новоолексіївської сільських рад були продані права оренди на 5 земельних ділянок загальною площею близько 296 га.

З переможцями торгів укладено договори оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для ведення фермерського господарства строком на 7 років.

Довідково

Інформація про результати земельних торгів розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».