Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року №843 “Про внесення змін до типового договору оренди земельної ділянки” рекомендовано доповнити Типовий договір такими пунктами:

 1. У разі передачі в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які є земельними ділянками меліорованих земель і на яких провотидься гідротехнічна меліорація, включається зобов’язання орендаря здійснювати інвестиції у розвиток та модернізацію відповідних меліоративних систем і об’єктів інженерної інфраструктури та сприяти їх належній експлуатації.
 2. У разі оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства рекомендується додати до договору агрохімічний паспорт поля земельної ділянки.Звертаємо увагу, що з метою забезпечення приведення у відповідність до вимог чинного законодавства бази для оподаткування (вартості об`єкта оренди) необхідно керуватися при вчиненні дій щодо розрахунку вартості нормативно грошової оцінки земельної ділянки вимогами Закону України «Про оцінку земель».Відповідно до змін, що вносяться до типового договору землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
  від 23 листопада 2016 р. № 843, пункт 5 викладено в наступній редакції:“5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (земельних ділянок) на дату укладення договору становить:____________________________________ ______ гривень;

  (кадастровий номер земельної ділянки)

  ____________________________________ ______ гривень.

  (кадастровий номер земельної ділянки)

   

  Звертаємо увагу, що з метою забезпечення приведення у відповідність до вимог чинного законодавства бази для оподаткування (вартості об`єкта оренди) необхідно керуватися при вчиненні дій щодо розрахунку вартості нормативно грошової оцінки земельної ділянки вимогами Закону України «Про оцінку земель»