У вересні Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області проведено 80 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, у тому числі 18 повторних. У результаті проведених перевірок виявлено 31 порушення, 9 з яких – за результатами повторних перевірок.

Для усунення виявлених порушень застосовувалися заходи реагування та адміністративного впливу. Фахівці управління видали 23 приписи на усунення порушень, склали 22 протоколи. До органів виконавчої влади та місцевого самоврядування направлено 7 клопотань. У результаті розгляду адміністративних справ винесено 22 постанови про накладення адміністративних стягнень на суму 5 100 грн.

Відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу нараховано 814 711 грн. За місяць у добровільному порядку сплачено 248 214 грн. У разі несплати відшкодувань, порушники будуть вимушені сплатити їх у примусовому порядку. Ці кошти, а також ті, що мають бути сплачені порушниками пізніше, надійдуть до місцевих бюджетів Херсонщини.

Протягом вересня працівники Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснили 6 перевірок суб’єктів господарювання (4 – планові) та видали 8 приписів. Річний план перевірок суб’єктів господарювання знаходиться у вільному доступі на Інспекційному порталі.

Крім того, фахівці Управління розглянули 27 звернень громадян та юридичних осіб, 18 вимог органів прокуратури та листів інших правоохоронних органів, перевірили 182 рішення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, виявили 4 акти, прийняті з порушеннями.