11 лютого 2019 року в приміщенні Головному управлінні Держгеокадастру у Херсонській області відбулася спільна нарада з представниками територіального управління Державної фіскальної служби. Мова, зокрема, йшла про загальнонаціональну нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення.

Як відомо, з 1 січня для формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення незалежно від форми власності (крім земель сільськогосподарського призначення в межах населених пунктів) використовуються виключно відомості про загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення. На цьому під час наради наголосив в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області І.Галицький.

Заяву про видачу витягу можна подати безпосередньо у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем розташування ділянки або направити поштою. Замовити дану адміністративну послугу можна також за допомогою електронних сервісів Держгеокадастру (www.land.gov.ua). Послуга надається у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дати надходження заяви.

Крім того, під час наради обговорювалися питання повноважень районних рад стосовно затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, а зокрема те, що з 01.01.2019, після набуття чинності Закону України від 10.07.2018 № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», розгляд районними радами питань затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, суперечить вимогам чинного законодавства.

Довідково

Грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів проведена у 2018 році на площі 35 млн. га згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 №105 «Про проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення».

Всі отримані дані розміщені на порталі загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, де є можливість онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки як зареєстрованих у Державному земельному кадастрі земельних ділянок, так і несформованих об’єктів.

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки надаються відповідно до вимог статті 20 Закону України №1378-IV «Про оцінку земель» у формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку в порядку надання адміністративних послуг.