Від початку року фахівці земеввпорядної служби Херсонщини розглянули 31 запит на публічну інформацію. За всіма запитами були надані вичерпні відповіді та роз’яснення у чітко визначені законодавством терміни.

Варто зазначити, що відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень. Визначальним критерієм є те, що така інформація повинна бути зафіксована (відображена, задокументована) будь-якими засобами й на будь-яких носіях. Якщо ж для відповіді потрібно спочатку створити інформацію, такий запит кваліфікується як звернення і розглядається відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Нагадуємо, що запит на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому він повинен містити ім’я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону; опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит); підпис і дату.