Головне управління Держгеокастру у Херсонській області відділ з питань державного геодезичного нагляду нагадує суб’єктам підприємницької діяльності, які виконують топографо-геодезичні роботи, що відповідно до «Порядку використання апаратури супутникових радіонавігаційних систем під час проведення топографо-геодезичних, картографічних, аерофотознімальних, проектних, дослідницьких робіт                       і вишукувань та кадастрових зйомок», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 1998 р. № 1075, уся апаратура СРНС зарубіжного або вітчизняного виробництва, що використовується для виконання топографо-геодезичних робіт, підлягає обов’язковій реєстрації та обліку в Держгеокадастрі.

 Для реєстрації та обліку апаратури СРНС в Держгеокадастрі власник (користувач) повинен у п’ятиденний термін після її придбання (отримання                  в користування) або ввезення на територію України подати такі документи:

  • лист-звернення про реєстрацію апаратури СРНС;
  • копію документа про придбання даного комплекту апаратури або договору про передачу апаратури для користування;
  • копію технічної специфікації даного комплекту апаратури.

Держгеокадастр на підставі зазначених документів у триденний термін реєструє та ставить на облік апаратуру СРНС з видачею власнику (користувачу) реєстраційного посвідчення (свідоцтва) встановленого зразка.

У разі виходу з ладу апаратури СРНС (при неможливості її відновлення шляхом ремонту) її власник (користувач) подає до Держгеокадастру заяву про зняття апаратури з реєстрації.

У разі втрати з будь-яких причин апаратури СРНС власник (користувач) зобов’язаний у десятиденний термін повідомити про це Держгеокадастр, який знімає зазначену апаратуру з обліку.

Власник (користувач) апаратури СРНС зобов’язаний не пізніше ніж за десять днів до часу передачі апаратури СРНС, яка зареєстрована та знаходиться на обліку, іншим юридичним та фізичним особам повідомити про це Держгеокадастр.