На Херсонщині стартував процес передачі сільськогосподарських земель державної власності територіальним громадам відповідно до Указу Президента України від 15.10.2020 № 449 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

Сьогодні перші 10 громад отримали у комунальну власність землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Загальна площа переданих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області земельних ділянок склала 6798,577 га.

На заході також були присутні перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій та голова постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та екології Сергій Рибалко.

Підписані та скріплені печатками акти прийому-передачі головам Новорайської, Музиківської, Станіславської, Чулаківської, Костянтинівської, Мирненської, Любимівської, Таврійської, Ювілейної та Чаплинської територіальних громад вручив начальник Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області Олександр Паливода.

  

Привітавши присутніх із знаменною подією, він зокрема, зазначив:

«Отримуючи право володіти найціннішим ресурсом – землею, ви отримуєте можливість наповнювати місцеві бюджети, планувати розвиток громад, створювати для цього відповідні умови. Однак, і відповідальність за прозорість земельних відносин відтепер лежить саме на вас, тому щиро бажаємо вам використовувати це право розсудливо, по-хазяйськи».

До кінця року Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області планує передати землі сільськогосподарського призначення та повноваження щодо розпорядження ними решті територіальних громад області.

З переліком земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які передані у комунальну власність, можна ознайомитися у розділі сайту Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області «Передача земель громадам».