За підрахунками фахівців Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, від початку року у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва бюджети усіх рівнів отримали 78,3782 тис. грн. До обласного бюджету надійшло майже 19,6 тис. грн., а на рахунки місцевих рад – понад 58,7 тис. грн.

З урахуванням платежів минулих періодів на початок травня на рахунках відповідних рад акумульовано понад 1,8 млн. грн., з яких на рахунках сільських, селищних, міських  бюджетів – близько 1,6 млн. грн., районних – 113,6 тис. грн., в обласному  бюджеті – понад 159,1 тис. грн.

За п’ять місяців поточного року із зазначених коштів були використані 16,9 тис. грн. на виготовлення технічної документації з інвентаризації земель 4-го та 5-го мікрорайону по вул. Східній у місті Олешки.

Довідка. Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.