Днями до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області завітав представник Херсонської групи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, спостерігач Міккеле Рікка. Його цікавила ситуація з наданням земельних ділянок учасникам АТО в Херсонській області.

“Жодних перепон на шляху до реалізації свого права на земельну ділянку учасники АТО не мають, – зазначив керівник землевпорядної служби І.Шапран. – В Головному управлінні цю категорію громадян обслуговують в першу чергу, фахівці надають усі необхідні консультації і практичну допомогу, а інформація про земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, зарезервовані для задоволення потреб учасників АТО на території Херсонської області, опублікована на офіційному сайті Головного управління у розділі «Інформація для учасників АТО та членів їх сімей».

Він пояснив, що військовослужбовцеві достатньо визначитися із місцем розташування вільної земельної ділянки, подати до Головного управління Держгеокадастру заяву-клопотання про надання ділянки у власність і отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою. Після затвердження проектної документації реєструється право власності на земельну ділянку.

Під час розмови з посадовцем М.Рікка висловив здивування з приводу того, що в Україні громадянин може отримати безоплатно у власність декілька земельних ділянок з різним цільовим призначенням. “Здається, в Європі немає жодної країни, де це було б можливо”, – зазначив він.

Продовжуючи розмову, І.Шапран розповів, що починаючи з 2014 року в області були зарезервовані понад 7 тис. га землі спеціально для забезпечення потреб учасників АТО. За останньою інформацією, за результатами розгляду 3690 клопотань, що надійшли від учасників антитерористичної операції щодо виділення земель сільськогосподарського призначення державної власності, були видані накази про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність 4,54 тис. га землі. Найбільше дозволів було надано на земельні ділянки у Каховському – 710 на площу 1,18 тис. га, Білозерському – 360 на площу 358,4 га та Олешківському – 329 на площу 287,9 га, районах.

На підставі розроблених і погоджених проектів землеустрою у власність учасникам АТО передано 1693 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 2,68 тис. га. І найбільше, знову ж таки, у Каховському – 321 (577,6 га), Білозерському – 189 (230,558 га) та Олешківському – 188 (158,1 га), районах.

Представник Херсонської групи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ М.Рікка подякував за цікаву розмову і побажав успіхів у подальшій роботі.