З метою підвищення ефективності здійснення державного контролю за використанням та охороною земель 10 липня в Головному управлінні Держгеокадастру у Херсонській області відбулися внутрішні навчання та нарада з виробничих питань.

Керівництво установи разом з інспекторським складом обговорювали результативність виконання пріоритетних завдань у сфері державного контролю за використанням та охороною земель. Зокрема, мова йшла про організацію та проведення перевірок, нарахування шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

Протягом першого півріччя 2019 року Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області проведено 340 перевірок дотримання вимог земельного законодавства. У результаті виявлено 208 порушень на загальній площі 1950,8698 га та видано 131 припис на їх усунення.

До громадян та посадових осіб, дії яких містять ознаки правопорушень, застосовувалися заходи адміністративного впливу, внаслідок чого складено 118 протоколів. У результаті розгляду адміністративних справ винесено 113 постанов про накладення адміністративних стягнень на суму 20 485 грн, сплачено за поточний період 18 955 грн за 102 постановами та винесено 2 постанови про закриття справ.

Відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу нараховано 538 678,22 грн. (49 випадків), з них шкода, заподіяна державі – 499 571,16 грн. У І півріччі, з урахуванням минулих періодів, порушниками у добровільному порядку сплачено 323 568,77 грн.