Сьогодні під час наради державні інспектори області обговорили питання проведення перевірок щодо здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, в тому числі нарахування шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу та вжиття вичерпних заходів реагування з метою усунення виявлених порушень.

Начальник Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області І.Галицький, у свою чергу, відзначив ефективну роботу декількох інспекторів. Зокрема, за результатами перевірок здійснених інспекторами у Скадовському районі, були виявлені порушення, що спричинили шкоду на суму понад 206,6 тисячі гривень, а у Великоолександрівському – на майже 35,2 тисячі гривень. Решту інспекторів І.Галицький закликав активізувати роботу щодо виявлення порушень земельного законодавства, а особливу увагу звернути на факти нецільового використання земельних ділянок, зняття родючого шару ґрунту та самовільне використання землі.

Всього ж упродовж І кварталу нинішнього року державні інспектори здійснили в області 106 перевірок дотримання вимог земельного законодавства і виявили 56 порушень на загальній площі близько 1,7 тисячі гектарів. Відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу вони нарахували близько 392 тисяч гривень, з яких у добровільному порядку порушники вже сплатили майже 65 тисяч. До органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування передано 8 матеріалів.