З метою реалізації Меморандуму про співпрацю, укладеного в березні 2018 року між Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області та громадським об’єднанням «Асоціація фермерів та приватних землевласників Херсонської області», фахівці землевпорядної служби продовжують вносити до Державного земельного кадастру інформацію про земельні ділянки, які перебувають в оренді або постійному користуванні фермерських господарств.

Упродовж минулого року була внесена інформація про земельні ділянки, які перебувають в оренді або постійному користуванні фермерських господарств, загальною площею 12,6 тис. га. Станом на 02 квітня 2019 ця цифра склала понад 55,7 тис. га. Таким чином, від початку року фахівцями внесено до Державного земельного кадастру інформацію про 43,1 тис. га земель. Неопрацьованими лишаються відомості стосовно 685 ділянок загальною площею близько 21,2 тис. га.

Усього по області фермерськими господарствами орендується 34 587,7 га земель. З них до Державного земельного кадастру внесено інформацію майже по усім ділянкам – 99,3% від загальної площі. Невнесеними лишаються лише 9 земельних ділянок, наданих в оренду для ведення фермерського господарства.

У постійному користуванні перебувають 42,3 тис. гектари, з них до Державного земельного кадастру занесені відомості стосовно 21,4 тис. га.

Таким чином, фахівці землевпорядної служби Херсонщини занесли до ДЗК відомості про 72,45 % земель, наданих фізичним та юридичним особам для ведення фермерського господарства у постійне користування чи на правах оренди.